جلسه ساعت ۶ با حضور اولین مهمون عزیز نازنین خانم و دختر بسیار خنده‌رو و خوش‌اخلاقشون راشا شروع شد. البته فریما عزیز مامان بردیا زودتر اومده بودند ولی خب ایشون یکجورهایی مهمون نبودند. مادرهای بسیار دوست‌داشتنی پشت سرهم تشریف آوردند، بطوریکه تا ساعت ۶.۵ تقریباً همه اومده بودند. شرکت‌کنندگان (به ترتیبی که من یادم میاد) :

نازنین مامان راشا، مریم مامان آوا، آسا مامان هوچهر، بهار مامان نیکان، سپیده مامان آراد(درسته؟)، مژگان مامان آندیا، شیرین مامان آیین، فریما مامان بردیا و سمیه خانم از هند

مهمانان ویژه:

نغمه مامان غزل و عرفان، الهام مامان ثنا و نفیسه جون بودند که حدود 6 سال است شاگرد آقای سلطانی هستند و در کار بازی با بچه ها خیلی مهارت دارند.پیدا کردنشون واقعاً لطف خدا بود و بسیار با روی باز و تواضع دعوت من رو قبول کردند و از کلوپ استقبال کردند.

وقت زیادی از جلسه به آشنایی با همدیگه و آشنا شدن بچه ها با محیط صرف شد و بعد نغمه جون از آقای سلطانی و رویکردشون در کودک متعادل برامو صحبت کردند. و همچنین برخی از خطاهایی که مادران بسیار دلسوز و مهربان در رفتار با کودک مرتکب می شوند را توضیح دادند.

محور برنامه های کلوپ روش پرورش کودک متعادل براساس آموزش های آقای سلطانی هست و قرارمون اجرای صحبتهای ایشون هست. بجای هرگونه کودک نابغه و خاص ما دنبال کودک متعادل هستیم. و اساس کارمون بازی با کودک.

برنامه بازی با بچه های زیر 3 سال توسط نفیسه جون و بالای سه سال توسط نغمه جون اجرا خواهد شد.

باتوجه به اینکه آقای سلطانی ماهی یکبار در پارک قیطریه برای مادرها و پدرها برنامه دارند، جلسه بعدی کلوپ جمعه 89/02/17 ساعت 10 تا 12 در پارک قیطریه، فرهنگسرای امیرکبیر برگزار می شود و جمعه 89/02/24 مجدداً ساعت 6 تا 8 بعدازظهر در منزل ما برگزار خواهد شد.

بدلیل اینکه میخواهیم همه مادرها راحت باشند و چندنفر تقاضای گردشی کردن محل برگزاری جلسات را داشتند، جلسات آتی احتمالاً محل ثابتی نخواهد داشت که اطلاع رسانی می شود.

بدون شک این جلسات وقتی ادامه دار و مفید می شوند که پیشنهادها و انتقادهای همه مادران مدنظر قرار بگیره، پس لطفاً نظراتتون رو بفرمایید.

انتقادهای خودم:

  1. بدلیل اینکه من شخصاً آدم گرم و خوش صحبتی نیستم و تازه هیجان زده هم بودم، نتوانستم مجلس رو مدیریت خوبی کنم و کمک های مامان بردیا بسیار مفید بود. البته این قسمت پیش بینی شده.
  2. چون جلسه اول بود الزاماً وقت زیادی به آشنایی گذشت و بچه ها هم به مامانها چسبیده بودند که امیدوارم در جلسات بعدی بهتر بشه.

البته خیلی موارد دیگه هم هست که بیشتر به دلیل 1 برمیگرده.

 

کسانی که سی دی کودک متعدل رو میخواهند بگویند تا روز 24ام نغمه جون برایشان بیاره (البته اول فقط 5 جلسه اول). سی دی ها هم بصورت تصویری و هم بصورت صوتی موجود هست. لطفاً نوعش رو هم مشخص کنید.

پوزش من رو بابت تمام کم و کاستی ها بپذیرید.