صبح جمعه میخوام یک ساعت بشینم و با پسرم برنامه کودک تماشا کنم،  تلویزیون رو که روشن میکنیم آقایون فیتیله ای مشغول قر دادن هستن. شاید خیلی ها مثل من فکر نکنند ولی من فیتیله رو دوست ندارم. بنظرم پر از بدآموزیه برای بچه ها. هیچکدام از موسیقی هاش مناسب کودک نیست. این که شعر یک موسیقی رو عوض کنیم اون رو تبدیل به موسیقی کودک نمیکنه. موسیقی های هنگامه یاشار و سودابه سالم رو بطور مثال با اینها مقایسه کنید. لحن صحبت کردنهاشون، موضوع های انتخابیشون و متنهای صحبتشون هیچکدام مناسب کودک نیست. آقای فروتن میبخشید ولی من شما را اصلاً دوست ندارم. بنظرم این خیلی کج سلیقگی است که فکر میکنیم برنامه شاد برای کودک یعنی موسیقی تند و قر دادن و بی ادبانه حرف زدن و مسخره کردن. بعد هم یک مهد بزنیم به اسم عمو فروتن و تو تبلیغش هم بگیم که میتونیم بچه ها رو ببریم تو برنامه تلویزیون. بدون اینکه هیچ سابقه و یا دوره تربیت کودک گذرانده باشیم. یا حداقل خودمان اینقدر باتربیت باشیم که قابلیت الگو بودن برای بچه ها رو داشته باشیم. این میشه که اینقدر سطح توقعاتمون میاد پایین و اینقدر بد سلیقه و مبتذل میشیم که هجو اخراجی ها قابلیت اکران پیدا میکنه. با شوخیهای زشت و جلفی که بیشتر حال آدم رو بد میکنه تا اینکه بخندونه.

برنامه کودک تلویزیون شده یک مشت برنامه بیمحتوا. یکی مثل دایی تو برنامه رنگین کمان میشه یک آدم خنگ بی ادب که بچه یاد میگیره بهش بخنده. توی کارتونها تا جایی که دلتون بخواد فحش و بد و بیراه بکار میره. بین برنامه ها هم که تبلیغ پفک میشه و اگر خیلی تبلیغی بخواد فرهنگی باشه میشه آموزش نقاشی به بدترین شکل ممکن که فکر میکنم کل خلاقیت کودک رو تمام و کمال از بین میبره و یا اینکه بیایید قبل از مدرسه رفتن ریاضی یاد بگیرید. خب که چی بشه. پس بعد که رفتیم مدرسه چیکار کنیم؟ در و دیوار کلاس رو نگاه کنیم و خسته بشیم. این گاج و قلم چی هم که خدا کنه هیچوقت نبینمشون. اسم کتابهای عید و تابستانشون که میاد هم من کهیر میزنم. از دوره دبستان اینها کتاب چاپ کرده اند.

موقع نگاه کردن تلویزیون احساس میکنم که گربه نره و روباه مکار رو میبینم که بهم میگن بیا پولهات رو بکار تا درخت پول در بیاد. سر هر مسابقه فوتبال تا 5 دقیقه به آخر بازی فرصت داری اس ام اس بزنی و نتیجه رو پیش بینی کنی. به 10 نفر 300.000 تومن به قید قرعه جایزه میدهند که میشه 3.000.000 تومن. اونوقت حدود 2.000.000 نفر شرکت میکنند و هر نفر 15 تومن به جیب مخابرات میریزند که میشه حدودا 30.000.000 تومن . معامله خوبیه نه!!