وقتی بچتون رو میذارید اتمک باید بدونیدکه فقط قضیه توسعه مهارتهای کودک نیست بلکه گهرنازجون بشدت اصرار دارن که مهارتهای خانواده را هم توسعه بدهند. در این راستا هر چندماه یکبار باید ناهار مهد را تهیه کنید و امروز نوبت من بود. درست کردن عدس پلو با گوشت چرخ کرده و کشمش کار سختی نیست ولی نمیدونم بدلیل زیاد بودن حجمش بود یا تنبلی مزمن بنده که امروز انگار کوه کندم. ناگفته نماند که از آنجایی که برام خیلی مهم بود که تنبلیه رو نشه سه رنگ ژله هم درست کردم. چی؟ کی گفت یعنی سه تا ظرف. خب معلومه که سه تا ظرف. پ ن پ یک ظرف ژله سه رنگ!!! شوخیتون گرفته؟ آزاده و این حرفها!!!!!!

تازه روز چهارشنبه هم نوبت محمدعلی هست که "نان، شیر، جوانه" ببره و در همین راستا دیشب ماش هم خیس کردم که جوانه ماش سبز کنم.

دیروز نمایشگاه خیریه حمایت از کودکان کار هم رفتیم که خیلی عالی بود. من خبرش رو تو سایت http://b-meslebazi.ir گذاشته بودم. یعنی بنظرم کار قشنگی بود برای حمایت از این نازنینهایی که با وجود سن کمشون مسوولیت بزرگی برعهده شان گذاشته شده.

ما هر روز که مییم دنبال محمدعلی میگه امروز کجا دعوت داریم؟ دیروز هم رسما اعلام فرمودند که دیگه نمیتونن خونمون رو تحمل کنند چون تنها هستند و کسی نیست که باهاش بازی کنند. خونه قبلی که بودیم یک همسایه داشتیم که باهاش همبازی بود و نعمت خیلی بزرگی بود. خلاصه گفتم که عصرها اگر میخواهید جایی برید یا کاری دارید میتونید بچه هاتون رو بذارید خونه ما با محمدعلی بازی کنند.البته دروغ چرا بهتره قبلش بیمه آسیبهای فیزیکی، احساسی، روانی بکنیدش.

خودم رو کشتم امروز دوتا دونه عکس آپلود کنم نتونستم. ای خدا به دادمون برس راحت شیم از این وضع آخه.

مریم جان سی دی های نوزاد راجع به شناخت مراحل رشد از مرحله نوزادی تا 2 سالگی هست و رفتار درست با نوزاد و آموزشهایی که میشه داد.