سلام دوستهای گلم

این چند وقت گذشته اینقدر ذهن من مشغول بود و بیماری و چیزهای دیگه هم بهش اضافه شده بود که اصلا تمرکزی برای نوشتن نداشتم. باید برای پیشنهاد مدرسه تکریم تصمیم بگیرم. پیشنهادشون مسوولیت پیش دبستانی هست  با ساعت کاری تا 2.5 بعد از ظهر. از اونطرف مدرسه مفید تا ساعت 11.5 پیش دبستانی ها برنامه دارند. بعد اینا یک اختلاف زمانی 3 ساعته داریم که نمیدونیم چیکارش کنیم. از اونطرف به محمدعلی گفته بودم که امسال با هم ناهار میخوریم پس نمیتونم زیر قولم بزنم. از اون یکی طرف حسن مدرسه تکریم اینه که با نغمه هستم و فرصت خیلی خوبیه برای یادگیری ازش. بعد از اونطرف مهمه حقوق پیشنهادی تکریم که با کلییییییییییییییییییییییییی منت و سکرت بازی و اینها بوده از یک سوم وضعیت فعلی تو مپنا کمتره و تازه همسر محترم هم خیلی مایل به اینکار نیست  و فعلا از برشمردن عیب و ایرادها شروع کرده. در آخر دیشب به این نتیجه رسیدم که فعلا موقع اینکار نیست و اصلا کشش داستانهای هر روزه و استرس و اضطراب هر روزه رو ندارم و یکسال فرصت زندگی با آرامش بیشتر رو فراهم کنم در نتیجه به احتمال قوی این یک سال رو کلاسهای خودمان رو ادامه میدیم و سعیم بر این هست که کلاسها متنوعتر برگزار شود و بتونم تجربیات بیشتری رو کسب کنم و البته منتقل کنم.

من واقعا و حقیقتا معذرت میخوام از عزیزانی مثل کتی و حمیده عزیزم که پاسخشان دیر شد. واقعا هیچ دلیلی برای پاسخ ندادن ندارم بجز اینکه فراموش میکنم. کتی عزیزم راجع به کلاسهای خودشناسی که پرسیده بودی خانم دادبه تاکید زیادی و بسیار زیادی دارند که مطالب عنوان نشود به این دلیل که این کلاس عملی هست و هر جلسه باید دستوراتی را اجرا کرد و مواردی پیش آمده که با انتقال از طریق شاگردان، افراد حالشون خیلی بد شده بوده. برای همین جلسه اول طی می کنند که اگر مشکلی پیش بیاد مسوولش نفر انتقال دهنده هست. برای همین خواهش میکنم عذر من رو بپذیرید. راجع به آموزش کوچولوی گلتون هم باید بگم که تا زیر 6 سال هیچگونه آموزش مستقیمی توصیه نمی شود. آموزش غیر مستقیم از طریق فضا سازی و اجازه تجربه های هرچه بیشتر و متفاوت تر برای بچه هست. هرچه تجربه ها بیشتر باشد بعد از 6 سال نتیجه آموزش بسیار بسیار متفاوت تر خواهد بود. تجربه هایی برای تقویت حواس 5 گانه، اینکه کودک بیشتر ببیند، بیشتر بشنود، بیشتر لمس کند و ... . که حالت بهینه این هست که هرچه بیشتر در طبیعت باشد بدون هیچ توضیحی. پاسخها به کودک خیلی خلاصه باشد . توضیح دادن مواردی که او درکی ازش ندارد فقط باعث انباشت در مغز و حفظ کردن میشود که اصلا توصیه نمیشود. کاری هم که ما در کلاسهای بازی میکنیم همین فضاسازیهاست و آگاه کردن مادرها از این مسائل. اگر کمی سر من خلوت شود شرح کارهای انجام شده همراه با عکس و توضیحات مفصل را در سایت خواهم نوشت.

راجع به عزیزانی هم که در شهرستان هستند و علاقه دارند به این مباحث و حتی برگزاری کلاس مثل مرجان جان هم ما با هم صحبت کردیم و تصمیم گرفتیم اگر جایی باشد که تعداد به حد نصاب برسد به آنجا برویم و 2 یا 3 روزه اموزش بدهیم. حالا اگر مایل هستید به من خبر بدهید و محلتان را هم بفرمایید تا ببینیم هرجا چند نفر متقاضی هستند.