هدهد گفت: سرزمین پنجم توحید نام دارد، در این سرزمین همه ما مثل پرندگانی که از مم ساخته شده باشند و در ظرفی حرارت ببینند، یکی می شویم. دیگر هدهد و همای و کبک و بلبلی وجود نخواهد داشت. همه مان باهم یکی میشویم. یک پرنده که به سوی سیمرغ پرواز میکند. *

 

بعضی وقتها چیزهایی با هم مخلوط میشوند، سخت یا راحت میشه از هم جداشون کرد. یا مثلا فلزات رو به هم لحیم کردی و با شکستن لحیم میتونی جداشون کنی. بعضی وقتها در هم حل میشوند. دیگه مواد قبلی نیستند. شدند یک چیز جدید با خواص خودش. نمیتونی مواد قبلی رو توش تشخیص بدی. مثلا از فلزات قبلی آلیاژ درست شده. این میشه یکجور وحدت. 

کودک توی خانواده ای به رشد و بالندگی میرسه که مادر و پدر به وحدت رسیده باشن. دیگه من و تو، زن و مرد وجود نداشته باشه. بجای آنها یک خانواده وجود داشته باشه. نقش همه در خانواده تعریف شده. فعالیتهای هر کس در راستای اهداف خانواده است. نکته ای که بهش میرسیم اینه که پس خانواده باید هدف داشته باشه. دونفر که با هم همراه میشوند باید مقصدشان یکی باشد و باهم برای رسیدن به اون مقصد تلاش کنند.

تا حالا اینجوری فکر نمیکردم. همش من و تویی بود. تا حالا تو داشتی برای دکترا میخوندی حالا نوبت منه. همه اش درگیری ذهنی و درنتیجه گیر دادن به هم. امروز برای خودت وقت گذاشتی پس من چی؟ تو برای خودت موقعیت اجتماعی داری من هم میخواهم داشته باشم.

با این دید جدید آرامش پیدا کردم. سعی میکنم فعالیتهام و کارهام در راستای اهداف خانواده باشه. دیگه به آزاده فکر نمیکنم. به خانواده آزاده و حمیدرضا و محمدعلی فکر میکنم. منظور این نیست که آزاده داخل خانواده باید خودش رو فراموش کنه  برعکس،آزاده داخل خانواده باید توانمند باشه، باید سالم باشه، باید شاد باشه، باید زیبا باشه. همینطور حمیدرضا، همینطور محمدعلی. نکته اش اینه که باهم رقابت نداریم. همراه هم هستیم. اینطوری خیلی زندگی زیباتر میشه. حالا خانوادمون رشد میکنه. خانوادمون موفق میشه و ما همه حظش رو میبریم. کسی سر دیگری منت نداره.

اینها برداشت و استفاده من بود از صحبتها و رهنمودهای استاد محمود سلطانی در روز شنبه در منزلمون. گفتم با شما هم درمیون بذارم. خیلی حرفها دارم از کلاسهای هوش متعادل و رفتار با کودک. امیدوارم بتونم بنویسمشون

درضمن کلاسهای بازی مادر و کودک هم از روز دوشنبه در منزلمون برگزار میشه. اگه دوست داشتید شرکت کنید برای اطلاعات بیشتر به سایت b-meslebazi.ir مراجعه کنید.

 

*: برگرفته از کتاب راز سیمرغ براساس منطق الطیر عطار نیشابوری