چند روزه که محمدعلی رو صبح‌ها بیدارش می‌کنم، درنتیجه توی مهد میخوابه و وقتی میرم دنبالش دیگه تو ماشین نمی خوابه. دیروز هم که چون آسمون خیلی خوشگل بود رفتیم پارک قیطریه. خدا خیر بده به این آدمهای سوءاستفاده کن که کنار زمین بازی بچه ها اسباب بازی فروشی راه  میندازند. هوای به اون خوبی، پارک به اون قشنگی، پسر من از اول رفت کنار اسباب بازی فروشی وایساد که این رو بخر، اون رو بخر. من هم که کوتاه نیا. یک بستنی هم خورد و کمی هم رفت تو استخر توپ و نهایتاً دیدم ایشون بازی بکن نیست، گفتم بریم خونه. با هزار مکافات از اسباب بازی فروشی جداش کردم و اومدیم دم در، تو روزنامه فروشی اتوبوس اسپایدرمن دیده. واقعاً روزنامه فروشی باید اتوبوس اسپایدرمن داشته باشه؟ بغلش کردم و درحالی که به شدت کتک می خوردم گذاشتمش تو ماشین و راه افتادم. هرچی داد و بیداد می کرد چون جواب دادن بیفایده بود و تمام حرفهام رو قبلاً (چند دقیقه پیشش) بهش زده بودم میدونستم که باید نادیده بگیرمش بهش بی توجهی کنم.

محمدعلی: خیلی بدی، خیلی بدی،....

آزاده: سکوت

محمدعلی: ساکت شو، ساکت شو، ...

آزاده سکوت

بعد از چند دقیقه

محمدعلی: سکوت

آزاده: سکوت

بعد از چند دقیقه دیگه:

محمدعلی: خیلی خوبی

آزاده: مامانی ولی من از کارت ناراحتم. خیلی دردم اومد وقتی میزدی تو صورتم.

محمدعلی: وقتی گفتم خیلی خوبی یعنی خیلی خوبی دیگه.

 

واقعاً این اسباب بازی فروشیهای کنار پارکها و بیمارستانها و درمانگاهها خیلی رو اعصابمه. آخر سوءاستفاده از احساسات بچه ها و خانواده های مستأصلشون هست. سر چه چیزهای بیخودی باید با بچه هامون درگیر بشیم. حالا کاشکی اقلاً اسباب بازی درست و حسابی داشتند نه یکسری آشغال.

/ 7 نظر / 3 بازدید
لیلی

رفتارت عالی بود آزاده جان عاللللللللللی!!! بالاخره هم موفق شدی. اگه من جای تو بودم موقعی که پسرم این حرفها رو به من زد بال در میاوردم به خاطر روش تربیتی موفقم.... راستی من دقیقا نفهمیدم منظورت چیه... درمورد کامنتی که گذاشتی.... اگه محمد علی جزو بچه هاییه که از حقش نمی گذره (که خیلی هم خوبه) پس بچه ای در مشخصات آراز که به دردش نمی خوره...برای این که این پسر ما ذلیل دوست و رفیقه حاضره جونشو بده واسه دوستاش!!!!!!![متفکر]

شيرين

من هنوز به این درگیری ها برای خرید نرسیده ام ، اما برای بیرون رفتن از پارک ( البته بغد از 1 ساعت تاب و سرسره بازی) کتک خورده ام. واقعا هم دردم اومد. کلاس کارا ته ای تکواندویی چیزی نمیشناسی برم برای تقویت دفاع از خود؟ فکر کنم تا یکسال دیگه حتما و به شدت لازمم میشه.

آزاده

هر چی دلشون می خواد به آدم می گویند و هر کاری می کنند، بعد هم با یک دوستت دارم حسابی خرمان می کنند! ما هم که عاشق این لحظه ها!

مریم

سلام آزاده جون.منم که متوجه شدم با هم فامیلیم خیلی خوشحال شدم.ممنون از راهنماییت بابت کتاب و سی دی.تو اولین فرصت سعی میکنم سی دی های آقای سلطانی رو تهیه کنم.پسر گلتو ببوس.

مریم

راستی آزاده جون این طور که شما از گلوله نمکت نوشتی مشخصه که محمد علی رو حرف خودش ثابت قدمه.شما که سی دی های آقای سلطانی رو گوش کردی بگو این خوبه یا بده .منم یه برادرزاده دارم که فکر کنم این جوریه.البته فعلا کوچیکه ولی با هر چی یا هرکاری که مخالف میلش باشه اساسی مخالفتشو نشون میده و داد میزنه و جبغ میکشه یا نهایتش گریه میکنه.من خیلی دوسش دارم و میخوام بدونم این رفتارش بعدا که وارد اجتماع میشه بهش ضربه نزنه.

شبنم مامان آوین

وای منم همیشه این مشکل بزرگ را دارم نمیدونم چجوری به آوین بفهمونم که ادم همه چیز را نباید بخره اما کو گوش شنوا ....