این بچه است ما داریم؟

اگر این روزها خانواده‌ای رو دیدید که بچه‌اشون کاملاً منگولَتیِنا لباس پوشیده و یک عروسک اسپایدرمن هم دستشه که هی داره از مامانش می‌پرسه که چرا لباس این بجای قرمز و آبی، سیاه و آبیه و مامانش هم با اعتماد‌بنفس جواب میده که این لباس عیدشه عزیزم مطمئن باشید که خودمون بودیم. بقول مامانم خانواده شنگول‌میرزا. چند جلسه دوره کودک متعادل آقای سلطانی رو دیدیم و دیگه شدیم آخر فرهیخته. درنتیجه پسرک هرچی خودش بخواد می‌پوشه و به همه کس شبیه میشه بجز کسی که داره میره عیددیدنی. من هم که نگاهم شده آگاهانه مسئولانه و حرص نمیخورم اصلاً و ابداً.

تمام جاهایی که ما رفتیم عیددیدنی، جناب اسپایدرمن هم بشدت حضور فعالانه داشتند. یعنی اگر خدای نکرده تو ماشین جا مونده بود هم باید برمیگشتیم و می‌آوردیمش. یکجاهایی هم من خواستم سوءاستفاده کنم و به اسپایدرمن تذکر بدم که اگه به چیزی دست بزنه دفعه دیگه نمیاریمش که الحمدالله هیچ‌جا جواب نداد.

کلاً هم ما شدیم مفتش محل. توی خیابون که داریم میریم باید هرموتورسواری که کلاه ایمنی سرش نذاشته رو به دستور محمدعلی خان تحویل پلیس بدیم. دو سه بار هم رفته به آقاهه گفته چرا کلاه ایمنی‌تو نذاشتی سرت. ما هم هی باید خجالت بکشیم و معذرت‌خواهی کنیم. اگر هم کسانی توی کوچه فوتبال بازی کنند آقا سرشون داد می‌زنه که اینجا خطرناکه چرا اینجا بازی می‌کنید. اصلاً هم اهمیتی نداره که چندسالشونه. هر آشغالی هم که روی زمین افتاده باید توضیح بدیم که این رو یک آدم بی‌انضباط انداخته اینجا. در راستای همین سؤال و جوابهای بیوقفه و خل کننده:

محمدعلی: بابا این موتوره رو کی گذاشته اینجا.

بابا: من چمیدونم بابا جون.

محمدعلی: خب صاحبش گذاشته دیگه.

 

/ 6 نظر / 3 بازدید
کتی

آزاده جان سال نو و بهار طبیعت مبار ک باشد . امیدوارم در کنار محمد علی و همسرت سال سر شار از شادی و موفقیت داشته باشی .

لیلی مامان آراز

همیشه دلم می خواد یه پسر خوش سرو زبون داشته باشم. اینجا زود زود میام و می خونم تا مگه آراز هم وقتی به سن محمد علی رسید همیجوری حرف بزنه[چشمک]

مژده

سلام آزاده جون... خوشحالم كه خوشحالين و روزهاي تعطيل به خوبي مي گذره ... امروز بعد از يه وقفه طولاني بالاخره دخترك براي مهد ثبت نام شد و به اميد خدا شنبه مي برمش... گل پسر نازتو ببوس... شاد باشي

مامان روژين

نه عزيزم اين فرشته است شما دارين [قلب] راستي سال نو مبارك [قلب]

کیزاد وبلاگ نویس نوزاد

سلام. یعنی بابایی و مامان جون من هم باید اینجوری با من سر و کله بزنن و من هم از این جوابا دارم بهشون بدم که خوب صاحبش گذاشته دیگه!!

شایلی

سلام آزاده جون سال نوتون مبارک امیدوارم همیشه در کنار اسپایدرمن نازتون خوش و خرم باشین... راستی آزاده جون یادمه تو یکی از پستهات راجع به مهد بادبادک نوشته بودی میشه دوباره تلفنش رو بهم بگی؟