یک چیزی چند وقته فکر من رو مشغول کرده. من اصلاً متوجه نمیشم چرا تو کارتون‌های ایرانی و یا کتاب‌داستان‌های ایرانی تصویر زن محجبه کشیده می‌شه. خب این که تصویره و آدم نیست که گناه کنه. تصویر یک مادر (معمولاً کاراکتر خانم تو داستان‌ها و کارتون‌های کودکان مادر هست دیگه) معمولی هم خیلی خنده‌داره که برای آقایی مشکل‌ساز بشه. بنظر من خیلی غیرطبیعیه که تو کارتون بچه داره با مامانش تو خونه بازی می‌کنه بعد مامانش روسری سرشه. این تصویر میتونه یک مادر آراسته و زیبا باشه که هروقت خواست با بچه‌اش بره بیرون روسری سرش کنه. تصویری که الآن ارائه میشه چهره واقعی زن ایرانی نیست و بنظر من اثر بدی داره. البته آقای همسر عقیده دارند که اشکالی نداره ولی من میگم داره.

این بود انشای پاستوریزه بنده در مورد ه ش تم م*ا*رس که نه اینجا بسته بشه  و نه ما رو به جرم م # ح # ار#به دستگیر کنند.

امضاء: یک‌عدد آزاده محافظه کار که اگر حرفش رو نزنه دق میکنه.

 

دیشب برای خوابیدن زودتر محمدعلی عروسک پت رو گذاشتم تو تختش و خودش هم باقی عروسکها رو برد که باهم دوستشون کنه. (پت عضو جدید بود.) صبح پت بیچاره افتاده بود پایین تخت در یک وضعیت بسیار نامناسب. (ش--ل--و--ا--ر--ش پایین بود) این یعنی چی؟

 

/ 10 نظر / 3 بازدید
کیزاد وبلاگ نویس نوزاد

سلام. آزاده محافظه کار صنعت ایهام جالبی داشت. درضمن هش تم ما ر چ که فکر نمیکنم چیز بدی باشه که اینجوری نوشتینش هم مبارک همه خانومها باشه. و نیز بر شما. بابایی کلی خندید به اون عروسک پت ولی من که نفهمیدم چرا؟! در هر صورت من که با شما موافقم برای تصویر سازی احمقانه ای که از خانومها دارن. مثلا یه خانومی با مانتو روسری از خواب بیدار میشه. خوب هر کودک نادونی (چه برسه به کوچولوهای این دوره زمونه) هم میفهمه که این تصویر دروغه چون هیچکی با روسری نمیخوابه. در نتیجه بقیه داستان رو هم باور نمیکنه.

لیلی مامان آراز

[نیشخند] خوب پسرت بچه زمانه است دیگه!!! اما بی شوخی ممکنه واقعا شاهد صحنه ای بوده باشه که برای سنش مناسب نبوده. می تونی خیلی معصومانه و در خلال بازی ازش بپرسی.... خیلی جالبه که انقدر مادر دقیقی هستی....

زهراسادات

خیلی خیلی خیلی باهات موافقم. معتقدم باید جایی که میشه مادر رو بدون حجاب نشون داد. وگرنه که حتی برا آموزش حجاب هم فایده ای نداره. حجابی که خونه و بیرون یکیه که نمیخوان یاد بدن به بچه ها. مامان تو خونه بدون حجابه، بیرون از خونه محجوب. [ماچ]برای آزاده عزیز که نمیتونه حرفشو نزنه.

مامان هیژا

ای کاش دست اندرکاران هم مثل شما فکر می کردن. برای پسرمون حرف در نیارین اون شلوارای پت و مت خودشون شل و ولن:)

شایلی

[قهقهه] این قهقهه واسه تیکه آخرش بود... ولی راجع به تیکه اول کاملا باهات موافقم اگه دقت کنی ماها اونقدر همه چیزو با هم قاطی میکنیم و میخوایم به زور همه شونو به خورد بچه ها بدیم که خود این فسقلیها هم خیلی رغبت به کارتونهای ایرونی نشون نمیدن...

نازنین خاله سیاوش

سلام من امروز وبلاگ شما رو دیدم و خیلی خوب مینویسید اگه دوست داشتید با هم در ارتباط باشیم [قلب] و همچنین با شما هم باور هستم [گل]

زهرا

سلام. 1-وبلاگتون خیلی زیبا است. 2- واقعا با داشتن چنین گل پسری خستگی آدم درمیره. 3-در مورد سوالتون تجربه ای ندارم.اما مشتاقم جواب دوستان را بخونم.البته جواب مامان هیژا قابل تامله.

مریم

سلام آزاده جون .آره شما راست می گی .کشور ما به خاطر بعضی دید ها و یه سری عقاید در یه مسائلی مشکلات داره ولی چه میشه کرد چون داریم در ایران زندگی می کنیم باید چشممون رو رو یه سری حقایق ببندیم تا اونا مارو اذیت نکنن و زندگیمون رو تحت تاثیر قرار ندن.و ترفندهایی پیدا کنیم تا کمتر زندگیمون تحت شعاع قرار بگیره.و اما در اون مورد آخر که گفتی فکر کنم بچه ها از سن خیلی پایین مسائل جنسیشون شکل می گیره چون منم جند وقت پیشا یه بچه 2 سالرو دیدم که رفته بودم پشت مبل و شلوار عروسکو کشیده بود پایین منم به خاطر این که حساس نشه رفتم بهش گفتم وای وای وای الان عروسکه سردش می شه بیا لباسشه تنش کنیم وگرنه سرما می خوره.ولی واقعا نمی دونم این رفتار بچه ها یعنی چی. ولی مطمئنم خودت راهکارشو پیدا می کنی اگه یافتی به منم بگو تا بعدها که خدا بخواست و بچه دار شدم یه تجربه خوب برام بشه.

سلام آزاده جون به سختی آدرس وبلاگت رو به یاد آوردم و یک دنیا شادم