گزارش جلسه چهارم کلوپ مادران

جلسه چهارم کلوپ مادران در تاریخ جمعه 89/03/07 ساعت 6 تا 8 عصر در محل معرفی شده برگزار شد.

شرکت کنندگان به ترتیب سن:

1-عرفان 1 سال و 2 ماه

2-سپاس 2 سال و یکماه

3- نیما 2 سال و یک ماه

4- محمد 2 سال و یک ماه

5- مانا 2 سال و نیم

6- هوچهر 2 سال و نیم

7- آیین 2 سال و 10 ماه

8- ساینا 3 سال و 2 ماه

9- بردیا 3 سال و نیم

10- محمدعلی 3 سال و 8 ماه

11- آندیا 3 سال و 8 ماه

12- علی 3 سال و 8 ماه

13- آوا 4 سال و 1 ماه

14- آوین 4 سال و 2 ماه

برنامه با معرفی بچه ها شروع شد و بعد بچه ها به 2 دسته زیر 3 سال و بالای 3 سال تقسیم شدند. بچه های زیر 3 سال با نفیسه جون مشغول بازی شدند و بچه های بالای 3 سال با نغمه جون. بازیهای بالای سه سال اینها بود:

  • صندلی بازی با مادرها و بعد بچه ها به تنهایی به این صورت که هردفعه یک صندلی کم میشد ولی بچه ای کم نمیشد و همه باید به هم کمک میکردند و جا میدادند.
  • حلقه زدن و بازی من به (یکی از اعضای بدن مثلاً گوش) دست میزنم با رهبری نغمه جون و مشارکت دادن همه بچه ها که هردفعه یکیشون بگه به کجا دست بزنیم.
  • بازی خاله بزغاله
  • چیدن بشقاب یکبار مصرف روی زمین و تشویق بچه ها که از روی اونها حرکت کنند (مثل کاری که برای از رودخانه گذشتن انجام میشه)
  • درست کردن توپهای روزنامه ای و پرتاب تو سبد و ریختن توپها روی سر همه

بازی‌های زیر سه سال:

  • مادر بچه‌ها خودشون و بچه‌شون رو با شعر "سلام سلام. سلام به من. سلام به تو. سلام به همه. اسم من ... جونه" معرفی می‌کردند و نفیسه جون هم می‌گفت: سلام .... جون. خوش اومدی به کلاس
  •  دست‌هامون رو روی اعضای بدن مثل چشم. گوش. شکم و ... می‌گذاشتیم و شعر مربوطش رو می‌خوندیم.
  •  نفیسه جون به همه کاغذ سفید داد و اون رو بالا پرت کردیم، رو زمین گذاشتیم و روش کوبیدیم تا صداش رو بشنویم. دم گوشمون گذاشتیم و ضربه زدیم تا صداش رو بشنویم. رو پامون گذاشتیم و سعی کردیم راه بریم. بعد با دو تا ورق ادای پرواز کردن رو در آوردیم. یکی از ورق‌ها رو ریز ریز کردیم و روی ورق دیگه با پاستل نقاشی کردیم. ورق های تکه تکه شده رو رنگ کردیم و روی ورق نقاشی شده با چسب چسبوندیم و در آخر هم باهاش کلاه درست کردیم.

سی دی های آقای سلطانی هم توزیع شد و براساس تجربه قدیمیها برای برگزاری و ادامه دار شدن این برنامه ها قرار شد نفری 6000 تومان برای هر جلسه پرداخت شود.

از نکات بسیار خوب جلسه حضور به موقع مادرها و همچنین آشنا شدن و دوست شدن با یکعالمه مادر و بچه دوست داشتنی بود. بنظر من که انرژی مثبت جلسه خیلی زیاد بود و نغمه جون و نفیسه جون بسیار مجرب بودند و برای بازیهایشان برنامه و هدف داشتند. امیدوارم که جلسات بعدی بدلیل اینکه سی دی های آقای سلطانی توسط مادرها دیده شده پربارتر هم باشه.

لطفاً جلسات آتی را با ذکر نظراتتان مفیدتر کنید.

2 عدد عروسک و یک جفت جوراب تو خونه ما جامونده. هرجور که صلاح میدونید برای دریافتشون با من هماهنگ کنید. یکوقت بچه ها غصشون رو نخورند.

از تمام شرکت کنندگان کمال تشکر رو دارم.

این پست کاملتر میشه.

/ 9 نظر / 3 بازدید
حسین

سلام.خوشحالم اولین نفری هستم که برات نظر میدم. شما میتونین هر پیامی که برای روز مادر دارین تو قسمت نظرات بنویسین تا به اسم خودتان در صفحه ی اول وبلاگ قرار بدم.عجله کن روز مادر نزدیکه ها..... لا اقل یه سر بزن

شيرين

آزاده جون ، 21 هزار تومان بهت بدهكارم و از خودم شاكي ام كه چرا اونروز اسكناس همراهم نبود. ميشه شماره حسابت رو بهم بدي؟ امروز هم ميرم مسافرت تا چهارشنبه شب. اما پنجشنبه به اميد خدا تهرانم. جلسه بعد كجاست و كي؟

نیکو

آزاده جون چه برنامه جالبي داشتين . تو رو خدا يكي زودتر بياد مال زير 3 سال رو هم برامون بنويسه .

نیکو

آزاده جون با اجازه ات بازي هايي كه ياد دادي رو تو وبلاگ باران هم گذاشتم . اگه راضي نيستي بگو پاكش كنم .

مریم-مامان آوا

خسته نباشی

لیلی مامان آراز

[بغل]

شیرین

آزاده جون میتونیم از جلسات بعد شرکت کنیم؟

شبنم مامان آوین

آزاده جون ممنون از لطفت به ما که خیلی خیلی خوش گذشت[قلب][ماچ] خیلی تو زحمت افتادی [قلب] آتش نشان بامزه منو خیلی ببوس[قلب]