تغییرات محمدعلی خیلی محسوس شده. لذت این روزهای من شده تماشای استقلال و بالندگیش. به تنهایی دستشویی میره و دستهاش رو  صابون میزنه. سر یخچال میره و انتخاب میکنه که چی دوست داره بخوره. غذاش رو خودش میخوره. کل‌کلهامون باهم کم شده. طبق آموزه آقای سلطانی (خدا نگهدارشون باشه) سر مهارتها هیچ توبیخ و سرزنشی نمیشه.[ کودک از راه تجربه و کشف یاد میگیرد. وقتی تجربه‌ای را انجام میدهد مثلا لیوان آب از دستش میفته و میشکنه اون یاد میگیره آب با لیوان فرق داشت، هرکدام یک اتفاقی براش افتاد و ... از این کشفش احساس خوب داره. وقتی عکس العمل ما رو میبینه که ناراحت شدیم، اخم کردیم و یا داد زدیم نسبت به خودش احساس ناخوشایند پیدا میکنه و از اون تجربه بدش میاد. اینجور مواقع فقط باید تاییدش کنیم. آره مامانجون شکست. با لبخند. ] احساس من اینه که نسبت به خودش حس بهتری داره و رفتارهاش بهتر شده. سی دی هایی که نگاه میکنه خیلی محدودتر شده و سعی میکنم حتما یک وقتی رو توی خونه باهاش بازی کنم. با احساس یک بچه 5 ساله نه یک مامان. مثل اون ذوق کنم و لذت ببرم. کار سختیه. شاید واقعا راحت ترین کار این باشه که وقتی میرسیم خونه اون بشینه کارتون ببینه و من به کارهای خونه برسم. ولی مصرانه تلاش میکنم که این اتفاق نیفته. وقتی میدونم که چقدر این قضیه روی بچه ام موثره و چه کار بزرگیه برای آینده اون دیگه نه خسته میشم و نه غر میزنم بلکه لذت میبرم. بقول نغمه سیاح منش آگاهی معجزه میکنه.

شماره خانم شیوا موفقیان : 22706197 ، 09122453256

/ 13 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان دو گل

خوش به حال محمد علی جون که همچین مامان دلسوزی داره[گل] سلامت باشین و شاد

الا

سلام من عاشق این پسر گلتونم مرسی‌ که خاطراتشو با ما به اشترک میگذارید و خیلی‌ ممنون بابت سایتتون و مطالب بسیار عالییه و اموزندیی که میگذارید من ۱ای از طرفداران شما هستم ؛) :د و ۱ سوال داشتم این کلاسها رو من نمیتونم شرکت کنم آیا سی‌دی اینا یا کتبهاشون وجود داره به چه عنوانی، یا مشخصه ایه داره که بشه راحت خریدشون یا سفارش داد :) خیلی‌ ممنون و متشکر

افلیا

سلام، من هم که مشتری پروپا قرص. یک سوال آزاده جون. آیا در تغییر رفتار و نکات مثبت رفتار محمدعلی مهدش هم تایر داشته یا فقط عملکرد شما بوده؟ بخاطر این می گم که من سر این قضیه مهد خیلی ذهنم درگیره.

زرافه خوش لباس

ممنون از این نکته هایی که میگی. من دیروز برای دیدن سی دی مقاومت کردم و او هم بالاخره پذیرفت. روزهای تابستون هم با همه سختی به کلاس ورزش می برمش تا همه وقتش جلوی تلویزیون تلف نشه و از این بابت خوشحالم.

پرين

آزاده جون ببخشيد من خيلي دير رسيدم، هنوز هم امكان سفارش دادن سي دي هاي كودك متعادل از طريق شما وجود داره؟

afshan

ازاده جان با این شماره برای گرفتن سی دی ها تماس بگیرم .

afshan

ازاده جان من نوشتم که با این شماره برای دریافت سی دی ها تماس بگیرم ؟نظراتت تاییدی است ؟

afshan

اوه متاسفم دفعه اول نشان نداد نظر من را . ببخشید

شایلی

آزاده جون ممنون که اطلاعات رو با ما تقسیم میکنی مدتی نودم و الان همه پستهای عقب مونده رو خوندم خیلی خوبه که سی دی دیدنها کمتر شده مخصوصا سی دی های پسرونه که فقط بدآموزی برای بچه ها داره من وشحالم که سی دی هایی که دخترم دوست داره هنوز در حد بیبی انیشتین و بیبی تی ویه ولی چرا اون دو تا سی دی به قول خودت زمان جاهلیت رو اینقدر ممنوع اعلام کردین؟ چه عیبی داره گهگداری ببینتشون؟ آخه معلومه هنوز تمایل زیادی بهشون داره آخه کلک هایی که میزنه رو ببین