ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه

این روزها روزهای عزای امام حسین علیه السلام است. روزهایی که بازار منبرها و مداحی ها پر رونق است و خیابانها پر از دسته های عزاداری. دسته های عزاداری که در راه رضای خدا راه‌بندانی به ترافیک شهر اضافه میکنند و باز در راه رضای خدا صدای بلندگوهاشون آرامش رو از بقیه میگیره.

من امام حسین علیه السلام رو خیلی خیلی خیلی خیلی ..........خیلی دوست دارم. براشون اشک میریزم و زیارت عاشورا را با اعتقاد کامل میخوانم. ولی امام حسینی که توی جلد هشتم کتاب "قصه های خوب برای بچه‌های خوب" روانشاد آذریزدی برامون ازشون تعریف میکنند را با امام حسینی که مداحها برای درآوردن اشک مردم استفاده میکنند مقایسه نمیکنم. امام حسین من همه آزادگی و بزرگیه. همه مهربونی و اقتداره. حضرت زینب من زنیه که الگوی قدرت و مدیریت و عشق الهیه. زنی که تصور عظمتش هم برام سخته چه برسه به درکش. میدونست برای کی داره چیکار میکنه. میدونست که اصل و ارزش چیه و چیست که ماندگاره و چیست که کف روی آبه.

برای امام حسین گریه میکنم نه فقط برای اینکه به اون نحو شهیدش کردند که برای اینکه با یکدنیا عشق گفت میخوام کمکتون کنم و گفتند نمیخواهیم. که گفت دوستتون دارم و گفتند دوستت نداریم. و من اینروزها گریه میکنم برای اینکه نمیبینم کسی را که بگوید بیا نجاتت بدهم و من با با تمام وجود دنبالش روانه بشم. شاید برای غربت خودم گریه میکنم و برای آرزوی درک آخرین کشتی نجات.

/ 9 نظر / 12 بازدید
سمیه

احسنت. محبت امام حسین گوارای وجودت. من رو هم دعا کن.

عروس خانم

حسین بیشتر از آب تشنه لبیک بود اما افسوس که به جای افکارش زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین درد او را بی آبی معرفی کردند. دکتر شریعتی

مامان دیبا و پرند

سلام دوستم التماس دعا. [قلب]

پاییز مامان آراز

خیلی دوستت دارم . التماس دعا[قلب]

مامان طهورا

سلام عزیزم. ممنون که اومدین و خوندین. امروز صبح هر کار کردم براتون کامنت بذارم صفحه دچار اشکال بود. چه خوب نوشتین... می خواست کمکشون کنه و نخواستن... تازه می دونین که... آخرش هم دعا میکرد:الهی، شیعتی...

زرافه خوش لباس

من هم زیارت عاشورا رو خیلی دوست دارم. امام حسین را با آزادگی می شناسم ولی اینروزها اصلا با عزاداری های شهر ارتباط برقرار نمی کنم.

وحیده مامان پارسا

عزیزم توی این روزها این قشنگتری چیزی بود که از امام حسین شنیدم این بود[قلب]

در انتظار یار

سلام وبلاگ عالی داری به ما هم سر بزن http://darentezaryar.blogfa.com/ [خداحافظ]